Naprawa pomp Siemens/VDO

Pompy wysokiego ciśnienia produkowane przez koncern Siemens/VDO/Continental są jednymi z popularniejszych na europejskim rynku. Producent ten od samego początku brał udział w rewolucji w Dieslach.

Układy tej firmy stosowane są między innymi w samochodach Volvo, Ford, Peugeot, Volkswagen. Dzięki skalowalności swoich produktów układy znalazły zastosowanie zarówno w małych jak i średniej wielkości silnikach samochodów.

Pompy Siemens - zasada działania

Pompy Siemens wyposażone są w wewnętrzną pompkę zasilającą, która jest w stanie wytworzyć kilka atmosfer ciśnienia niezbędnego do prawidłowej pracy pompy. Pomiędzy pompką wstępną a pompą główną znajduje się elektrozawór VCV regulujący ilość paliwa dopływającego do sekcji tłoczących. Ciśnienie wewnętrzne ustalane jest za pomocą mechanicznego zaworka.

Układ wysokiego ciśnienia pompy Siemens składa się z trzech tłoczków napędzanych wałkiem krzywkowym. Każdy tłoczek tłoczy paliwo przez zaworek, który zabezpiecza przed powrotem paliwa z układu wysokiego ciśnienia.

Ponieważ ciśnienie na listwie czasem jest zbyt wysokie względem wymaganego konieczne bywa jego upuszczenie. Służy do tego elektrozawór PCV – odpowiednio wysterowany potrafi szybko obniżyć ciśnienie do wymaganego. 

Jesteśmy corocznym laureatem Orłów Motoryzacji

Naprawiamy ponad 6000 wtryskiwaczy rocznie

Naprawa pomp Siemens

Naprawa pomp Siemens w naszej firmie może odbywać się na dwa sposoby – ze sprawdzeniem wstępnym, lub bez sprawdzania. Metoda pierwsza rozpoczyna się od mycia zewnętrznego pompy metodą ultradźwiękową a następnie płukaniu pod wysokim ciśnieniem. Po wypłukaniu pompa trafia na stanowisko probiercze EPS 708 gdzie testowane są wydajności przy różnych obciążeniach. Po analizie wyników jeżeli pompa jest uszkodzona jest ona rozbierana i jej podzespoły weryfikowane są pod mikroskopem. Niesprawne podzespoły wymieniane są na nowe i pompa ponownie trafia na stanowisko testowe.

Drugą metodą jest naprawa bez sprawdzania, zaczynająca się od demontażu i weryfikacji pod mikroskopem. Jest to metoda szybsza, tańsza i dająca więcej informacji o źródle problemu – gdy pompy nie są płukane pozostaje w nich resztka paliwa i ewentualnych zanieczyszczeń, które wskazują co może być przyczyną uszkodzenia. Pompy rozebrane są myte w myjkach ultradźwiękowych i składane przy użyciu specjalistycznych narzędzi, a następnie trafiają na stanowisko testowe.

1982

Mamy blisko 40 lat doświadczenia

Sprawdzenie pomp Siemens

Dostarczone do naszej firmy pompy Siemens możemy sprawdzić na stole probierczym Bosch EPS 708. Jeżeli usterki zgłaszane przez klienta wskazują na usterkę, którą można zdiagnozować na stole probierczym, pompa jest myta zewnętrznie, płukana, a następnie testowana.

W przypadku usterek o których wiadomo, że stół probierczy nie wykaże konkretnego problemu, pompa musi być rozebrana na części. Ocena wzrokowa w takich przypadkach o wiele dokładniej wskazuje przyczynę problemu.

Sprawdzenie pomp wysokiego ciśnienia zajmuje trochę czasu, nie możemy więc zaoferować usługi sprawdzenia od ręki. Dostarczona do naszej firmy pompa sprawdzana jest zazwyczaj w ciągu dwóch dni, jeżeli jednak byłaby wcześniej umówiona możliwe jest jej sprawdzenie w czasie krótszym.

Naprawiamy także inne podzespoły

Zadzwoń Teraz i umów termin naprawy